Ogłoszenia parafialne XXIII Niedziela zwykła - 8 września 2019 r.

8/09/2019 | Administrator

• 13 IX – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp i dK

1. W piątek 13 IX o godz. 17:30 zostanie odprawiona Msza św. Z udziałem kandydatów do bierzmowania. Jeżeli ktoś jeszcze nie dostarczył metryki chrztu, jeśli był ochrzczony w innej parafii, to bardzo proszę o dostarczenie jej do piątku włącznie. Następne spotkanie odbędzie się 12 X w sobotę od godz. 9:00 do 17:00 połączone z ewangelizacyjnym kursem „Filip”. Obecność na spotkaniu będzie obowiązkowa, Nie ma też możliwości dopisania się do tej grupy.

2. Abp Grzegorz Ryś zobowiązuje czcigodnych Księży Proboszczów, na terenie których parafii mieszkają rolnicy, aby wysłali swych przedstawicieli na Dożynki Archidiecezjalne, które w tym roku odbędą się 22 września o godz. 12.30 w Bazylice Archikatedralnej. Każdy wieniec, kosz, czy też inny dar ofiarny powinien mieć w widocznym miejscu napis zawierający następujące dane: parafia, dekanat, proboszcz parafii oraz twórcy wieńca. Wszystkie delegacje otrzymają upominki, dlatego prosimy o wcześniejsze zgłoszenie delegacji u ks. Jarosława Leśniaka – diecezjalnego duszpasterza rolników (tel. 601 305 244). Dlatego proszę, aby z naszej parafii delegacja z przepięknym wieńcem dożynkowym, który zawiera kopię kapliczki z Janowa pojechała na tę uroczystość.

3. Zapisy na wyjazd do Włocławka na spotkanie „Polska pod Krzyżem”. Wydarzenie rozpoczyna się 14 września o godzinie 09:00. Wyjazd o godz. 7:00, z grupą z parafii Stryków, Koszt 30 PLN. Program szczegółowy w gablocie parafialnej. Dla osób, które nie mogą wyjechać w Nowosolnej zorganizowane będzie czuwanie o godz. 19:00 szczegóły na plakacie w gablocie

4. Dzisiaj będziemy gościć w kościele od godz. 16:00 wspólnotę '' Samuel " z Brzezin która odmówi u nas różaniec oraz na Mszy Świętej zawierzą siebie Maryi, a po Eucharystii w salce spotkają się na Agapie.

5. 19.09.2019 o godz.19.15 w Multikinie na Mickiewicza możemy obejrzeć na prywatnym seansie, wraz z osobami z parafii w Kalonce, najnowszy film o św. Ojcu Pio. Potrzeba minimum 80 osób. Bilety po 12 zł. Zapisy w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

7. Podziękowania za sprzątanie i piękne kwiaty dla mieszkańców Warszewic Dużych.