Ogłoszenia parafialne XIX Niedziela zwykła 8 sierpnia 2021 r.

08/08/2021 | Administrator

• 9 sierpnia święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dz i m.
• 10 sierpnia święto św. Wawrzyńca diak i m.
• 11 sierpnia wspomnienie św. Klary, dz.
• 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, pr i m.

1. 96. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium MB Zwycięskiej. Zapisy odbędą się w dniach od 16 do 20 sierpnia w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. MB Zwycięskiej w Łodzi. Ze względu na weryfikację szczepień, w tym roku zapisy odbędą się tylko w jednym miejscu. W formie on-line będą mogły zapisać się jedynie osoby, które przeszły szczepienie. Szczególną formą pielgrzymowania będzie pielgrzymowanie duchowe. Do tej grupy będzie można zapisać się w każdej parafii.

2. W ubiegłą niedzielę na pomoc dla Bejrutu i działalność „Caritas” Archidiecezji Łódzkiej, zebrano do puszki 800 PLN. Bóg zapłać ofiarodawcom.

3. W piątek 6 sierpnia rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowania do parafialnego odpustu. Msze św. w tym czasie sprawowane będą o godz. 19:30, wyjątkiem niedzieli 08 08 2021r. A po nich Nowenna.

4. Proszę o przygotowanie na odpust do stoiska KGW ciast z każdej miejscowości przynajmniej po dwa. Sumie odpustowej o godz. 12:00 tego dnia przewodniczyć będzie bp Marek Marczak. W sobotę 14 08 proszę o pomoc w przygotowaniu do odpustu placu przy kościele.

5. 12 sierpnia o godz. 18:00, przy MOR - starym boisku w Byszewach, serdecznie zapraszamy na wykład: „Rzecz o wieńcu ze szczerego złota” - Pani Aldony Plucińskiej - etnografa, kustosza Muzeum Archeologiczno-Etnograficznego w Łodzi.

6. Zostały zakończone prace przy remoncie organistówki. Dziękuję orkiestrze za podjęte prace, najbardziej zaangażowanym panom: Łukaszowi Stano, Adamowi Ciesielskiemu, Tadeuszowi Bileckiemu, Markowi Adamczewskiemu i Jarosławowi Niewiadomskiemu.

7. Szczególne podziękowania dla osób: Pani Haliny Marciniak, Elżbiety Prostańskiej, Jolanty Kurzejamskiej, Dominika Adamczewskiego, Moniki Adamczewskiej, Józefa Kurzejamskiego z Bogini, które wczoraj sprzątały kościół i teren wokół kościoła. Podziękowania dla pana Dariusza Saleckiego za wyczyszczenie kostki na schodach przed kościołem.