Ogłoszenia parafialne XXXII Niedziela zwykła 7 listopada 2021r.

07/11/2021 | Administrator

• W I niedzielę m-ca po Mszy św. O godz. 9:00 wystawienie NS i adoracja.
• 9 listopada święto Poświęcenia Bazyliki na Lateranie, 10 listopada wspomnienie św Leona Wielkiego, pap
• 11 listopada wspomnienie św Marcina z Tours, bp odpust w Strykowie
• 12 listopada wspomnienie św Józafata, bp i m
• 13 listopada wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych Polskich męczenników

1. Dzisiaj, w ramach przygotowań do Święta Niepodległości, po Mszy św o godz. 12:00, wystąpi w naszym kościele Chłopięcy Chór Kameralny z Pieśniami Patriotycznymi. Bardzo gorąco zapraszam na to spotkanie. Plakat ze szczegółami jest w gablocie.

2. 11 listopada Dzień Niepodległości. W 103 rocznicę odzyskania państwowości o godz. 10:30 zgromadzimy się przy Szkole skąd wyruszymy na cmentarz do grobów żołnierzy, walczących w obronie Ojczyzny, około godz. 11:00 rozpocznie się w kościele Msza św. W intencji Ojczyzny, bezpośrednio po niej również w Kościele wystąpią nasze lokalne zespoły z repertuarem patriotycznym. Tego dnia będzie jeszcze wcześniej Msza św. O godz. 9:00.

3. Zapraszamy wszystkich chętnych na Dzień Wspólnoty osób należący do grup Odnowy w Duchu Św. Rozpoczęcie w sobotę 13 XI o godz. 16:00 w kościele, o 17:30 Msza św, a poniżej Agapa w organistówce

4. W następną niedzielę przyjedzie do nas „Drużyna Gaudete” Fundacja AMDG - Harcerstwo Niepokalanej. Weronika i Rafał Lewandowscy, założyciele Fundacji, wraz ze swoimi dziećmi trwają na ewangelizacyjnym szlaku od ośmiu lat, z pozwoleniem i błogosławieństwem Metropolity Łódzkiego Abp. Grzegorza Rysia i od niedawna również Bp. Szymona Stułkowskiego. Na Mszy św o godz. 9:00 zaśpiewają i dadzą świadectwo, a godz. 12:00 na Mszy św. Z udziałem kandydatów do bierzmowania również dadzą świadectwo, a po Mszy św poprowadzą spotkanie z młodzieżą. https://wiekszedobro.pl/ewangelizacyjna-wyprawa-rodzin/

5. 14 XI odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz ubogich i racji solidarności z Kościołem prześladowanym.

6. Za dwa tygodnie 24 XI zakończenie roku liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla. Na Mszach św. Zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny.

7. Należą się też podziękowania mieszkańcom Starych Skoszew przy drodze, cmentarzu i z Rosyjki za szczegółowe sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła, za przepiękne kwiaty i dekorację na tydzień, w którym przeżywać będziemy Święto Niepodległości. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Starych Skoszew za rzeką.