Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 r.

7/04/2019 | Administrator

• Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:30
• Następna, Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej, i rozpocznie obchody Wielkiego Tygodnia. O godz. 9:00 rozpoczęcie liturgii przy Krzyżu na dole parkingu, z tamtego miejsca wyruszy procesja w ramach, której odbędzie się błogosławieństwo gałązek (palm). O godz. 12:00 i 16:30 uroczyste wejście z błogosławieństwem gałązek (palm).

1. Marsz dla Jezusa z racji przypadającego XXXIV Światowego Dnia Młodzieży obchodzonego w Kościołach lokalnych odbędzie się w Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019 r. Rozpoczęcie o godz. 13.15 w kościele oo. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60), zakończenie w Archikatedrze Łódzkiej uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia. Chętni na wyjazd mogą zgłaszać się do Diakona.

2. 09 IV we wtorek dla uczniów klas VII, VIII i GIM zbiórka o godz. 8:00 na placu przed naszym kościołem i wyjazd na „Arenę Młodych”, powrót około 15:00. Zapisy w szkole i w zakrystii dla uczniów GIM.

3. W zeszłą niedzielę na plebanii odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Wśród głównych tematów omawiano: remont organistówki, na której został zmodernizowany dach i położone pokrycie z blachy; nastąpił wybór projektu witrażu w kaplicy MB, a także sprawy związane z założeniem ogrzewania. Szczegóły spotkania zostaną przedstawione w przyszłą niedzielę

4. Drogę Krzyżową 12 kwietnia, po Mszy św. o godz. 17:30, poprowadzą osoby należące do Rady Parafialnej. Wtedy też pójdziemy ulicami naszej parafii.

5. Rozpoczęły się zapisy na dwudniową pielgrzymkę (sobota i niedziela) w dniach 27 i 28 kwietnia br. do grobu bł męczennika ks. Jerzego Popiełuszki, Drohiczyna, Siemiatycz, Góry Grabarki, Sokółki, Supraśli i Świętej Wody (Wasilkowa). Nocleg w „Bobrowej Dolinie” niedaleko Białegostoku. Koszt 260 PLN. Zaliczka przy zapisie 100PLN. Szczegółowe informacje umieszczone są w gablocie.

6. W przyszłą sobotę 13 kwietnia o godz. 17:30 Msza św. za chorych, a po niej wystawienie NS i modlitwy o uzdrowienie.

7. Poszukiwany jest dom do wynajęcia dla 5-osobowej rodziny, która wraca z Irlandii i pragnie wybudować się w Bartolinie, a także mieszkanie do wynajęcia dla mężczyzny w trudnej sytuacji lokalowej. Zainteresowanych zapraszam do zakrystii.

8. Do pomocy przy porządkowaniu kamieni z rozsypanego muru, zgłosili się panowie: Edward Urbański, Zbigniew Żaromiński, Wincenty Musiał, Dariusz Mroczek, Ryszard Pastusiak i Diakon Kamil. Gorące podziękowania dla Nich za ciężką pracę i bezinteresowne zaangażowanie.

9. Podziękowania dla mieszkańców Janinowa i Buczku za sprzątanie kościoła i pielęgnację roślin wokół kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom: Warszewic - 210 PLN, Nowych Skoszew - 260 PLN, Byszew przy drodze - 515 PLN i Janowa - 200 PLN.