Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkiego Postu 7 marca 2021 r.

07/03/2021 | Administrator

• Po Mszy św. o godz. 9:00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
• Nowenna przed uroczystością św. Józefa, Patrona Kościoła Powszechnego i Łódzkiego od środy 10 marca do czwartku 18 marca 2021 r.

1. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:15, po nim Msza św.

2. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:15, a po nich Msza św.

3. Dzisiaj na Mszy św. O godz. 12:00 poświęcenie książeczek dzieciom przygotowującym się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Po Mszy św. Spotkanie z rodzicami.

4. Zapraszamy Młodzież naszej archidiecezji do wspólnego odkrywania głębi Wielkiego Postu. W każdą niedzielę o godz. 14.30, w ramach projektu „Znaki z góry”, w kościele Księży Salezjanów p.w. Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych (Łódź, ul. Wodna 34) odbędzie się krótka tematyczna konferencja, spotkania w małych grupach dzielenia oraz Eucharystia pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia. W wydarzeniu można wziąć udział fizycznie (trzeba zapisać się przez formularz – 80 osób) lub online (transmisja na YouTube i Facebook).

5. Po raz ósmy z inicjatywy Ojca Świętego odbędzie się wielkopostna inicjatywa zatytułowana: „24 godziny dla Pana”, która polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ona w dniach 12-13 marca 2021 r. w trzech miejscach Archidiecezji Łódzkiej: Bazylika Archikatedralna w Łodzi, kościół parafialny p.w. Św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Mazowieckim, kościół rektoralny p.w. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim.
Piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 20.00.
Sobota – Msza św.: godz.18.00 (Piotrków Tryb.: godz. 17.00).

6. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu wystawiona jest Księga Abstynencji, do której można zapisać się podejmując to dzieło na czas WP, m-ca, 6 m-cy, roku lub dożywotnio.

7. W ubiegłą niedzielę na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce zebrano ofiarę 594 PLN. Bóg zapłać.

8. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła dla mieszkańców Borchówki.