Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu 6 grudnia 2020 r.

6/12/2020 | Administrator

• 7 XII wspomnienie św. Ambrożego bp i dK, na Mszy św. O 7:30 w modlitwie powszechnej będziemy modlić się za hodowców pszczół, a także za zmarłych pszczelarzy i pszczelarki. Po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo miodu.
• 8 XII uroczystość Nieokalanego Poczęcia NMP, Msze Św. O 7:30 i 17:30. Od tego dnia rozpoczniemy przygotowania do obchodów 10-lecia powstania w naszej parafii Wspólnoty Odnowy w Duchu św. - W sercu Maryi. Główne uroczystości będą 16 XII w środę na Mszy św. O 17:30
• 12 XII wspomnienie NMP z Guadalupe - Adwentowy Dzień skupienia. Spowiedź od 8:30 i 17:00. Msze św. O godz. 9:00 i 17:30

1. W dniach 10 i 12 grudnia 2020 r. planowane są Msze św. inaugurujące Jubileusz 100-lecia diecezji łódzkiej. Niestety z racji na ograniczenia nie wszyscy będą mogli wziąć w nich udział. Lista koncelebransów jest zamknięta. Podczas Mszy św. do koncelebry zaproszeni są:
10 grudnia 2020 r., godz. 18.00: przełożeni seminariów oraz powiadomieni duszpasterze młodzieży
12 grudnia 2020 r., godz. 12.00: członkowie Rady Kapłańskiej, Kapituła Katedralna oraz Księża Dziekani.

2. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej prosi o zamieszczenie w komunikatach duszpasterskich, na stronach internetowych parafii i portalach społecznościowych informacji o projekcie adresowanym do kobiet pod nazwa Kierunek Niebo. Projekt realizowany jest w formie on-line pod adresem www.kierunekniebo.pl oraz na fb #kierunekniebopl.

3. Msze św Roratnie o godz. 7:30. Spowiedź w dni powszednie o godz. 07:00

4. W sklepiku dostępne są Świece Caritas (mała - 5 PLN, duże - 12 PLN), są również kalendarze parafialne po 10 PLN i kalendarz w wersji rozbudowanej - w cenie 25 PLN. Zachęcam także do nabywania breloczków i magnesów.

5. Od początku Adwentu ruszyła akcja „Drzewko Miłosierdzia” i „Torba miłodzierdzoia”. W ubiegłym roku udało się przygotować ponad 90 paczek. Obecnie proszę o dostarczenie darów do 19 XII włącznie.

6. W Uroczystość Chrystusa Króla na Mszach św. zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Poproszę osoby z poszczególnych miejscowości o pomoc w ich rozprowadzeniu. Dziękuję osobom, które już podjęły tę posługę i za złożone ofiary mieszkańcom: Starych Skoszew - 560 PLN, Warszewic - 260 PLN, Sierżni - 310 PLN, Borchówki - 210 PLN, Od początku Adwentu ruszy akcja „Drzewko Miłosierdzia” i „Torba miłosierdzia”. W ubiegłym roku udało się przygotować ponad 90 paczek.

7. Dzisiaj odbędzie się transmisja Mszy św. O godz. 16:30 https://www.facebook.com/EucharystiaOnLine

8. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła i ułożenie pięknych kwiatów dla mieszkańców Nowych Skoszew i Głogowca.