Ogłoszenia parafialne XXIII Niedziela Zwykła 6 września 2020 r.

06/09/2020 | Administrator

• Dzisiaj po Mszy św. O godz. 9:00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli m-ca
• 8 września święto Narodzenia NMP - Matki Bożej Siewnej. To dzień błogosławieństwa ziarna siewnego oraz symbolicznego zamknięcia jednego cyklu upraw rolnych i rozpoczęcia kolejnego.
• 13 września po Mszy św. O 16:30 - Nabożeństwo Fatimskie

1. Z okazji 100. rocznicy powstania diecezji Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich do udziału w pielgrzymce Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września 2020 roku.  Wyjazd dekanalny organizowany przez ks. Proboszcza par. MB Częstochowskiej w Brzezinach. Lista na zapisy w zakrystii
Program pielgrzymki
godz. 11.00 – Bazylika Prymasowska
– powitanie pielgrzymów przez Prymasa Polski
– konferencja Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego
– Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią Prymasa Polski
13.00 – wspólny dla wszystkich obiad
14.00 – zwiedzanie w grupach autokarowych Bazyliki Prymasowskiej i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
Po zwiedzaniu istnieje możliwość przejazdu swoimi autokarami i zwiedzania dwóch miejsc:
– przeprawa promem (dodatkowy koszt) w grupach po 50 osób i zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów na Ostrowie Lednickim
– Pola Lednickie, gdzie odbywają się Ogólnopolskie Spotkania Młodych.

2. Na godzinę 16:00 w sobotę 12 września zapraszam do sakramentu pokuty i pojednania dzieci, które przeżywają rocznicę I Komunii św., a także rodziców i bliskich. W niedzielę 13 września o godz. 10:30 przeżywać będziemy uroczystości rocznicowe. Natomiast 20 września o godz. 10:30 - I Komunia św.

3. W dniu dzisiejszym - Parafialne Dożynki, na Mszy św. o godz. 12:00, a po niej na placu za organistówką, będą stoiska z poszczególnych miejscowości, także stoisko z Oratorium przy Łódzkiej Ochronce. Dziękuję Wszystkim dzięki którym te uroczystości mogą się odbyć, szczególnie: pani Reginie Piątkowskiej, Barbarze Sołdon, panu Józefowi Kurzejamskiemu za udostępnienie przyczepy na scenę, Starościnie - pani Jolancie Kurzejamskiej i Staroście - panu Andrzejowi Sośnickiemu, wszystkim Druhnom i Druhom z OSP Stare Skoszewy na czele z panem Michałem Nowackim, Sławomirem Adamczewskim i Elżbietą Prostańską, państwu Lesiakom z dziećmi, państwu Mroczkek, Teresie i Zbigniewowi Żeromińskim, zespołom parafialnym, orkiestrze i wszystkim którzy przygotowali przysmaki na stoisko.

4. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła i przepiękny, dożynkowy wystrój dla mieszkańców Byszew.