Ogłoszenia parafialne X Niedziela zwykła 6 czerwca 2021 r.

06/06/2021 | Administrator

• Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17:15, w niedziele o 16:15
• Ostatniego dnia oktawy, we czwartek 10.06.2021r., na Mszy św. O 17:30 będzie poświęcenie wianków sporządzonych z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia ziół wznoszone są modlitwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory.
• 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem NS i Akt zadośćuczynienia, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• 12 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
• W niedzielę 13 czerwca po Mszy św. O 16:30 Nabożeństwo Fatimskie.

1. W ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej, ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza członków Parafialnych Rad Duszpasterskich, Zespołów Synodalnych i przedstawicieli Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich na spotkanie do bazyliki archikatedralnej w dniu 12 czerwca 2021 r. (sobota) na godz. 11.00. Spotkanie rozpocznie krótka prezentacja historii łódzkiej katedry przedstawiona przez jej Proboszcza ks. prał. Ireneusza Kuleszę. Następnie wykłady wygłoszą: mgr Władysław Woźniak „Działalność Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich jako przykład społecznego zaangażowania chrześcijan” oraz ks. dr hab. Mieczysław Różański „Duszpasterstwo parafialne w nowopowstałej Diecezji Łódzkiej”. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. w intencji wszystkich zgromadzonych.

2. W sobotę 12 czerwca o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej łódzkiej, na zakończenie doby eucharystycznej, ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki wprowadzi w posługę akolity 16 mężczyzn – kandydatów do diakonatu stałego, wśród nich jest także nasz Szafarz Dariusz Mroczek.

3. Dnia 3 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję poszczególnym grupom i osobą z miejscowości za przygotowanie tradycyjnych, przepięknych ołtarzy, kwiaty, niezwykłą dekorację przy 4 ołtarzu i udekorowanie trasy procesji. Dziękuję rodzicom i dzieciom, które przystąpiły do I Komunii św i dzieciom rocznicowym w przygotowaniu sypania płatkami kwiatów i ziół, dziękuję służbie liturgicznej, panu organiście i Oli Kraska za oprawę muzyczną, także naszej niezrównanej orkiestrze, dziękuję Durhnom i Druhom z OSP Skoszewy za wszelką służbę dla naszej społeczności, dziękuję wszystkim za tak liczną obecność i świadectwo wiary wyrażone w uczestnictwie w uroczystości Bożego Ciała.

4. Dzisiaj o godz. 16:30 będzie transmisja Mszy św z naszej parafii animowanej przez Wspólnotę Samuel. Po Eucharystii spotkanie na plebani związane z organizowanym u nas 19 czerwca Świętem Młodych. 20 czerwca natomiast będą obecne siostry urszulanki SJK z relikwiami św. Urszuli Ledóchowskiej. 27 czerwca zostali zaproszeni przedstawiciele grup AA, którzy dadzą świadectwo trwania z Bogiem w trzeźwości, po Mszy św o 12:00 odbędzie się piknik trzeźwościowy.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i piękne kwiaty, przyozdobienie kościoła mieszkańcom Starych Skoszew.