Ogłoszenia parafialne XXIII Niedziela zwykła 5 września 2021r.

05/09/2021 | Administrator

• 8 września święto Narodzenia NMP

1. Dzisiaj w Parafialne Święto Dziękczynienia - „Dożynki” na Mszy św. o godz. 12:00, a po niej biesiada na placu za organistówką wraz z występem Pani Anny Cymerman.

2. Ogromne podziękowania dla wszystkich organizatorów dzisiejszego wydarzenia, Starościnie - Pani Jolancie Lesiak i Staroście - Panu Sławomirowi Adamczewskiemu, Pani Reginie Piątkowskiej jak również KołuGW z Byszew, za wieniec i scenariusz, a także koordynację działań, Panu Józefowi Kurzejamskiemu za udostępnienie platformy i przyczepy na scenę, Pani Elżbiecie za użyczenie bryczki i przyprowadzenie zwierząt, Pani Małgorzacie Kaplińskiej za plakaty i ozdoby, Paniom: Małgorzacie Kujawiak, Joannie Miśkiewicz i Teresie Ciesielskiej za przepiękne przyozdobienie kościoła, na ręce Druha Prezesa Michała Nowackiego za wszelką pomoc i służbę naszej OSP przygotowanie toru przeszkód, scholi 18+ i orkiestrze, Oli i Panu organiście za muzykę i śpiew w czasie liturgii, służbie liturgicznej, osobom ze stajni w Nowych Skoszewach

3. Dziękuję za przygotowanie przez WNMP stanowisk do zabawy i loteriii, dziękuję za przygotowanie stoisk z poszczególnych miejscowości: ze Starych Skoszew, Bogini, (Byszew), Moskwy, Janowa, Teodorowa, a także wspólne przygotowanie stoiska orkiestry i strażaków. Dziękuję za przyniesienia swoich plonów: chlebów, warzyw, przetworów, które zostaną pobłogosławione wraz z dożynkowym wieńcem. To Dziękczynienie za pracę i plony jest kontynuacją parafialnego Odpustu.

4. Od niedzieli 12 września do niedzieli 3 października będą trwały w zakrystii zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania, a także zapisy dzieci do sakramentu pierwszej spowiedzi i Komunii św. Od 3 października można będzie wpisywać wypominki i intencje na przyszły rok.

5. Należą się też podziękowania mieszkańcom Byszew za szczegółowe sprzątanie kościoła, skoszenie trawy i posprzątanie terenu wokół kościoła.