Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019 r.

5/05/2019 | Administrator

• Od środy rozpoczęły się Nabożeństwa Majowe. W dni powszechne o godz. 17:15, w niedzielę i uroczystości o godz. 16:15. Będą też sprawowane nabożeństwa przy kapliczkach.
W Janowie 11 V o godz. 18:30 - msza św za + Wacława Kubickiego, zm z Janowa i nabożeństwo, w Teodorowie 12 V o godz. 18:30 - msza św za wszystkich zmarłych ze wsi Teodorów i nabożeństwo.
• 6 V święto św. App Filipa i Jakuba m.
• 8 V Uroczystość św. Stanisława bp i m.
• Dzisiaj niedziela miesięcznej adoracji Najśw. Sakramentu. Na zakończenie Mszy św. o godz. 9:00 wystawienie i adoracja NS.

1. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 12 maja. O godz. 16.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Ireneusza Pękalskiego.

2. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza na koncert na rzecz odbudowy Katedry Notre-Dame w Paryżu, który odbędzie się 10 maja 2019 r. o godz. 20.00 w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Podczas koncertu zostaną wykonane Nieszpory Ludźmierskie Jana Kantego Pawluśkiewicza z udziałem m. in. Hanny Banaszak, Jacka Wójcickiego, Elżbiety Towarnickiej, Andrzeja Lamperta oraz Katarzyny Zawiślak-Dolnej. (Nr konta: Bank Pekao SA II O/Łódź; 22 1240 3028 1111 0000 2824 0033; z dopiskiem KATEDRA PARYŻ)

3. „Przewodnik Katolicki” został wprowadzony do Archidiecezji Łódzkiej na prośbę Ks. Abp. Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego obok istniejących już tytułów „Niedzieli”, „Idziemy”, a w niektórych parafiach „Gościa Niedzielnego”. Jest to pismo adresowane do zupełnie innej grupy odbiorców niż ww. tytuły. Ksiądz Arcybiskup bardzo prosi Wielebnych Księży o życzliwe przyjęcie nowego pisma i pomoc w jego wolnorynkowej dystrybucji.

4. Podziękowania dla mieszkańców Bartolina za złożone w wysokości 1500 PLN ofiary na remont zakrystii i remont organistówki, na której został zmodernizowany dach i położone pokrycie z blachy. Listy do poszczególnych miejscowości są do odebrania w zakrystii

5. Podziękowania dla mieszkańców Plichtowa za sprzątanie kościoła i pielęgnację roślin wokół kościoła.