Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa 5 kwietnia 2020 r.

5/04/2020 | Administrator

• Gorzkie Żale są odwołane zgodnie z zarządzeniem kurii, o godz. 16:30 Msza św.
• Odwołane są również nabożeństwa Drogi Krzyżowej

1. Obrzędy Niedzieli Palmowej odbędą się w Kościele wg III formuły z godnie z Dekretem Kongregacji

2. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wiernych w związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego, w zgodzie z aktualnie obowiązującymi zarządzeniami władz państwowych, zostają wprowadzone następujące zasady celebracji Wielkiego Tygodnia w parafiach Archidiecezji Łódzkiej: W każdym zgromadzeniu może uczestniczyć 5 osób, nie licząc celebransów, zredukowanej do niezbędnego minimum służby liturgicznej i kościelnej (np. organista, zakrystianin); Zgodnie z decyzją Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego celebracje Wielkiego Tygodnia powinny być sprawowane we wszystkich kościołach parafialnych i kaplicach publicznych. Ponadto Arcybiskup Metropolita Łódzki usilnie prosi, aby wszystkie wspólnoty zakonne męskie i żeńskie spra-wowały liturgię Triduum w swoich kaplicach domowych; Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w transmisjach prowadzonych przez massmedia. Liturgie pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego w archi-katedrze łódzkiej transmitowane przez TVP3, Toya, radio i internet będą się odbywać w następujących godzinach:
- Msza święta Niedzieli Palmowej o godz. 9.00
- Msza świętą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 19.00
- Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 19.30
- Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 21.00.
Przypominamy, że w dni Triduum Paschalnego udział w wieczornych celebracjach liturgicznych można zastąpić odmówieniem Liturgii Godzin: w Wielki Czwartek i Wielki Piątek – Nieszporów, w Wielką Sobotę – Godziny Czytań z Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego; Msze święte Niedzieli Palmowej powinny odbywać się bez pro-cesji (III forma przewidziana przez Mszał Rzymski); Msza święta Krzyżma będzie sprawowana w pierwszą sobotę po ustaniu epidemii. Jeśli zabrakłoby w parafiach Oleju Krzyżma lub Chorych, można je otrzymać w katedrze. W Mszy Wieczerzy Pańskiej zaleca się opuszczenie mandatum. […] Zachęcamy wiernych do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w „grobie” Pańskim, tak jednak, aby zachować główną zasadę zgromadzeń do 5 osób; W liturgii Wielkiego Piątku oddajemy cześć Krzyżowi przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez pocałunku czy dotyku. Można także zastosować formę adoracji Krzyża bez podchodzenia, w milczeniu. Z adoracją Krzyża nie łączymy zbiórki ofiar na Ziemię Świętą. Zgodnie z zaleceniem Ojca Świętego Franciszka odbędzie się ona w niedzielę 13 września.

TRIDUUM PASCHALNE
- Wielki Czwartek - godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, podczas której wspomina się ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa oraz Chrystusowe przykazanie miłości. Nie będzie procesji.
- Wielki Piątek - dzień Męki Pańskiej. To jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza święta; wspominamy jedyną Ofiarę Krzyżową naszego Zbawiciela. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. o godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00. do Wielkiej Soboty do godz. 19:00.
- Wielka Sobota - Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do otchłani, a także modli się i zachowuje post w oczekiwaniu na Jego Zmartwychwstanie. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00. Nie będzie święcenie pokarmów w kościele.
- Wigilia Paschalna - Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00, przynieśmy zabezpieczone przed roztopionym woskiem świece.
- W Niedzielę Zmartwychwstania w tym roku nie będzie procesji rezurekcyjnej, o godz. 6:00 będzie Msza św. Pozostałe Msze Św: o godz. 9:00 i 12:00. Nie będzie Eucharystii o godz. 16:30

3. W dni powszednie o godz. 17:00 w naszej parafii zostaje wystawiony Najświętszy Sakrament i prowadzone są modlitwy przebłagalne o powstrzymanie epidemii, za wszystkich chorych, personel medyczny i tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. W tym czasie jest też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty

4. Należą się też podziękowania za dokładne sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła dla mieszkań-ców Sierżni. W następnej kolejności posługę podejmą mieszkańcy Starych Skoszew.