Ogłoszenia parafialne 31 Niedziela Zwykła – 4 listopada 2018 r.

4/11/2018 | Administrator

• 9 XI w piątek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Lateranejskiej - święto
• Do 8 XI trwa oktawa podczas, której można za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą uzyskać odpust i ofiarować go tylko za zmarłych.

1. 9 listopada w Plichtowie w Domu Kultury odbędzie się wieczór patriotyczny połączony ze wspólnym śpiewaniem pieśni, których treść związana jest z naszą Ojczyzną.

2. W Święto Niepodległości 11 listopada nie będzie Mszy św. o godz. 10:30 Msze św. w kościele będą sprawowane o godz. 9:00, 12:00 i 16:30. W intencji Ojczyzny oraz za wszystkich tych, którzy utracili życie w Jej obronie będziemy modlić się na sumie o godz. 12:00. Po tej Eucharystii ustawimy się do wspólnego zdjęcia trzymając biało-czerwone kartki, a następnie udamy się na cmentarz i do szkoły, aby w uroczystej atmosferze przeżywać 100-tą rocznicę odzyskania Niepodległości. Niech w tym dniu połączy nas wspólne dziękczynienie za dobro, któremu na imię Polska.

3. II Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 18 listopada. Łódzka CARITAS, w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich, przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Tytka to papierowa torba, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem przed 18 listopada.

4. 18-go listopada w naszym kościele po mszy św. o godz. 12-tej. Wystąpi dziecięcy zespołu z Białorusi, który zaprezentuje program patriotyczny „ …żeby Polska była Polską”

5. W listopadzie i grudniu, w dni powszednie, Msze św. od poniedziałku do soboty będą sprawowane o godz. 16:30.

6. 16 października odbyło się zebranie Rady Parafialnej, na którym została omówiona sprawa ławek i systemu grzewczego. Aby dokończyć te inwestycje odbędzie się zbiórka ofiar. Proponowana kwota to 100 PLN od rodziny. Od poniedziałku 5 XI będą na ławkach montowane maty grzewcze. W przyszłą niedzielę system będzie działał i mamy nadzieję, że odczujemy realne ciepło.

7. Zachęcam do nabywania parafialnego kalendarza - cegiełki. Zdjęcia do kalendarza wykonał Diakon Kamil.

8. Podziękowania dla mieszkańców Sierżni za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła, za piękne kwiaty. Wczoraj było dużo pracy, szczególnie przy sprzątaniu liści. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Warszewic.