Ogłoszenia parafialne XVIII Niedziela zwykła - 4 sierpnia 2019 r.

4/08/2019 | Administrator

• 06 VIII święto Przemienienia Pańskiego, rozpoczęcie Nowenny przed Odpustem
• 09 VIII święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dz. i m., Patronki Europy
• 10 VIII święto św. Wawrzyńca diak. i m.
• Dzisiaj niedziela miesięcznej adoracji Najśw. Sakramentu, po Mszy Św. O godz. 9:00 wystawienie i adoracja NS.

1. 94. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Stworzycielu Duchu, Przyjdź. Zapisy rozpoczną się 12 sierpnia i trwać będą codziennie oprócz 15 i 18 sierpnia w godz. 10.00-12.00 oraz 17.00-20.00 w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 40). Szczególna zniżka w tym roku dotyczy bezrobotnych oraz małżeństw przeżywających – 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50 rocznicę sakramentu małżeństwa. Do pielgrzymki, w której można uczestniczyć również duchowo, przygotujemy się przez nowennę odmówioną w każdej łódzkiej parafii. Szczegóły dotyczące pielgrzymki znajdują się na plakatach, stronie internetowej (www.pielgrzymka.lodz.pl) oraz na Facebooku.

2. Rozpoczęły się przygotowania do odpustu. Program Nowenny przed uroczystością Wniebowzięcia NMP jest na plakacie wywieszonym w gablocie. Dziękuję za przygotowanie plakatu pani Małgorzacie Makarewicz-Kaplińskiej i nieodpłatny wydruk drukarni „RAMAR” z Tymianki.

3. Podziękowania szczególne za pomoc przy renowacji muru panom: Janowi Sobierajskiemu, Józefowi Sołdonowi, Kamilowi Mroczkowi, Zbigniewowi Żeromińskiemu, Edwardowi Urbańskiemu, Janowi Nockowskiemu, Wincentemu Musiałowi, Piotrowi Stęcel, Sławomirowi Adamczewskiemu z synem Kacprem, Ryszardowi Pastusiakowi, Józefowi Marciniakowi, Dariuszowi Saleckiemu i Adamowi Skwarczyńskiemu oraz za użyczenie koparki wraz z obsługą pana Krzysztofa - panu Józefowi Kurzejamskiemu.. Do prac zużyto 4 tony cementu i 27 ton piachu, który nieodpłatnie dostarczył pan Witold Szpakowski z Małej Tymianki. Dzięki włączeniu się w prace naszych parafian zaoszczędziliśmy 37 tyś PLN z 40 tyś, które przewidywał wstępny projekt renowacji. Dalsze prace wykonywane będą we wtorek 6 VIII od godz. 09:00 i w sobotę 10 VIII od godz. 9:00 Zapraszam do pomocy.

4. Podziękowania dla mieszkańców Nowych Skoszew za sprzątanie kościoła i pielęgnację roślin wokół kościoła. W następnej kolejności podejmą służbę mieszkańcy Bogini, jednocześnie zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w generalnych porządkach, które zaplanowane są na sobotę 10 VIII na godz. 9:00. Potrzeba skosić trawę wokół kościoła, wygrabić liście, wyrównać teren za odrestaurowanym parkanem.