Ogłoszenia parafialne XXVII Niedziela zwykła 3 października 2021r.

03/10/2021 | Administrator

• 4 października wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zak, odpust u Franciszkanów w Brzezinach
• 5 października wpomnienie św. Faustyny Kowalskiej
• 7 października wspomnienie NMP Różańcowej, I czwartek m-ca, w tym dniu będziemy się modlić o nowe, liczne powołania do służby w Kościele, zbiórka ministrantów po Mszy św o 17:30

1. Jubileuszowa pielgrzymka do bazyliki archikatedralnej łódzkiej osób życia publicznego odbędzie się we wtorek 5 października br. w uroczystość́ Św. Siostry Faustyny, Patronki Łodzi. W programie o godz. 17.00 – konferencja bp. Piotra Jareckiego Kluczem jest wychowanie i kultura, o godz. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem i z homilią abp. Grzegorza Rysia, a następnie procesja z relikwiami św. Faustyny z bazyliki archikatedralnej do pomnika Patronki Łodzi (pl. Niepodległości 1).

2. 2. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 9 października. Program:
godz. 10.15 – powitanie pielgrzymów;
godz. 10.30 – konferencja o. Celestyna Napiórkowskiego;
godz. 11.00 – nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej;
godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Ireneusza Pękalskiego; homilia: o. Celestyn Napiórkowski;
godz. 13.30 – posiłek dla wszystkich uczestników;
– koncert na trąbkę i organy;
godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo kończące pielgrzymkę.

3. Jubileuszowa pielgrzymka pracowników naukowych i studentów do bazyliki archikatedralnej odbędzie się w niedzielę 10 października 2021 r. W tym dniu o godz. 18.00 wykład pt.: DA „5” w perspektywie historycznej wygłosi ks. Paweł Lisowski, po którym o godz. 19.00 Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył ks. bp Marek Marczak.

4. Studium Muzyki Kościelnej AŁ zaprasza na Kurs Chorału Gregoriańskiego dla początkujących (w trybie zdalnym) i dla kontynuujących naukę (w trybie stacjonarnym). Terminy zajęć, tematy oraz zapisy na stronie www.szkolachoralu-lodz.pl.

5. Od niedzieli 12 września do dzisiaj włącznie trwały w zakrystii zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania, a także zapisy dzieci do sakramentu pierwszej spowiedzi i Komunii św. Po tym terminie listy zostają zamknięte. Od dzisiaj można będzie wpisywać wypominki i intencje na przyszły rok. 10 października o godz. 12:00 Msza św z udziałem kandydatów do bierzmowania, a po niej spotkanie w kościele. 17 października o godz. 12:00 Msza św z poświęceniem różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św, po Mszy spotkanie z rodzicami.

6. Dzisiaj zbiórka ofiar na WSD w Łodzi

7. W następną niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

8. Należą się też podziękowania mieszkańcom Bartolina za szczegółowe sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła, a nowożeńcom za przepiękne kwiaty.