Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020 r.

3/05/2020 | Administrator

• Dzisiaj po Mszy sw. O godz. 09:00 wystawienie i adoracja NS
• 04 05 św. Floriana patrona strażaków
• 06 05 święto Apostołów Filipa i Jakuba
• 08 05 uroczystość św. Stanisława bp i m. Głównego patrona Polski
• W tym tygodniu I czwartek m-ca, modlić będziemy się o nowe, święte i liczne powołania do służby w kościele

1. Ze względu na nowe rozporządzenia, związane z powierzchnią obiektów sakralnych, w naszym kościele, każdorazowo może uczestniczyć w liturgii 20 osób, nie wliczając w to służby liturgicznej.

2. 3 maja na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy modlić się w i intencji Strażaków z racji przypadającego w poniedziałek dnia ich patrona św. Floriana

3. Zapraszam w sobotę 16 maja na godz. 10:00 osoby chętne do pomocy w oczyszczeniu rynien przy kościele, plebanii i budynkach gospodarczych, rozpoczną się również prace przy ociepleniu organistówki. Materiały do ocieplenia zostały kupione już wcześniej, po atrakcyjnej cenie dzięki uprzejmości pana Pawła Florczaka.

4. Podziękowania dla: Małgorzaty Kaplińskiej, Marzeny Stęcel, Sławomira Adamczewskiego, Wincentego Musiał, Jana Nockowskiego i Dariusza Mroczka - osoby te pomagały przy rozebraniu grobu i porządkach w kościele, podziękowania dla Pań: Zofii Nowickiej, Ewy Kowalskiej i Iwony Kubickiej - które zajęły się pielęgnacją roślin i zasadzeniem kwiatów przy drodze wjazdowej.

5. W dni powszednie o godz. 17:00 w naszej parafii zostaje wystawiony Najświętszy Sakrament i prowadzone są modlitwy przebłagalne o powstrzymanie epidemii, za wszystkich chorych, personel medyczny i tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. W tym czasie jest też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Możliwość Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej trwa do Uroczystości Zesłania Ducha Św. O godz. 17:15 Nabożeństwo Majowe w dni powszednie, a w niedzielę o godz.16:15.

6. Należą się też podziękowania za dokładne sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła dla mieszkańców Nowych Skoszew. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Głogowca.