Ogłoszenia parafialne XVIII Niedziela Zwykła 2 sierpnia 2020 r.

02/08/2020 | Administrator

• Dzisiaj można uzyskać odpust Porcjunkuli. Z tej okazji można uzyskać odpust zupełny. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.
• 4 sierpnia - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, pr
• 6 sierpnia - śnięto Przemienienia Pańskiego, rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Odpustową w naszej Parafii.
• Szczegóły w gablocie na plakacie
• 8 sierpnia - wspomnienie św. Dominika, pr.,

1. Rozpoczęły się bezpośrednie przygotowania do tegorocznego parafialnego odpustu na który został zaproszony Abp Senior Władysław Ziółek. Z tej racji pragnę podziękować za spotkanie Radzie Parafialnej i przedstawicielom Strażaków na czele z Druhem Prezesem Michałem Nowackim. Na spotkaniu zostały przedstawione następujące sprawy:
a) zakończenie i rozliczenie inwestycji między innymi ogrzewania, fotovoltaiki i ocieplenia organistówki;
b) przygotowania do odpustu - jest też prośba, aby z poszczególnych miejscowości przygotować po dwa ciasta, które można po pokrojeniu spakować w jednorazowe pojemniki;
c) w zależności od sytuacji epidemicznej - przeprowadzenie parafialnych dożynek 6 września.
Na odpust przygotowane będą dwa telebimy na zewnątrz kościoła, aby zachować rygory związane ze zgromadzeniami. Bardzo prosimy dnia 15 sierpnia o gromadzenie się, po przejściu nawą główną i przywitaniu przed Obrazem MB Skoszewskiej - na zewnątrz kościoła. Przypominamy o komunikacie Kurii - „podczas celebracji liturgicznych sprawowanych w kościołach i kaplicach: uczestnicy liturgii mają obowiązek noszenia maseczek ochronnych, […], szafarze Komunii świętej mają obowiązek zdezynfekować dłonie, pracownicy kancelarii (duchowni i świeccy) oraz petenci mają obowiązek noszenia maseczek.

2. Zostały ukończone prace przy ociepleniu organistówki. Za co bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym pomimo własnych obowiązków. Dziękuję osobom, które w dniu wczorajszym podjęły służbę: Jarosławowi Prostańskiemu, Janowi Nockowskiemu, Markowi Adamczewskiemu, Jarosławowi, Adamowi Niewiadomskiemu, Pawłowi Borysowi z synem Kacprem

3. Należą się też podziękowania za sprzątanie kościoła i piękne kwiaty dla mieszkańców Plichtowa. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy mieszkańcy Bogini - na niedzielę 9 sierpnia i Odpust Parafialny.