Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkanocy 2 maja 2021 r.

02/05/2021 | Administrator

• 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski
• 4 maja św Floriana, m, patrona Strażaków
• 6 maja święto św. Filipa i Jakuba, app
• 8 maja św. Stanisława bp i m, Głównego Patrona Polski
• W tym tygodniu I czwartek m-ca, modlić będziemy się o nowe, święte i liczne powołania do służby w kościele. W I piątek m-ca, odwiedziny chorych od 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy.
• Nabożeństwa majowe o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15. W uroczystość 3 maja Nabożeństwo bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9:00 tego dnia będzie jeszcze Msza św o godz. 12:00 w intencji OSP ze Starych Skoszew z racji dnia patronalnego św. Floriana. Nie będzie Mszy popołudniowej.

1. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 9 maja. O godz. 16.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp. Grzegorza Rysia.

2. Ruch Światło-Życie zaprasza do włączenia się w indywidualne pielgrzymowanie do Sanktuarium św. Antoniego w łódzkich Łagiewnikach w sobotę 8 maja 2021 r. W tym roku każdy wyruszy z własnego domu. Spotkamy się na Eucharystii o godz. 12.00. Będziemy modlić się o wyzwolenie z lęku i problemów wywołanych przez pandemię oraz o wolność dla osób uzależnionych. Osoby, które chciałyby uczestniczyć we Mszy św. w kościele prosimy o wypełnienie formularza na stornie: www.lodz.oaza.pl

3. Zorganizowanie uroczystości I Komunii św. w terminie wiosennym jest możliwe przy zachowaniu przepisów sanitarnych w związku z epidemią korona-wirusa. Zachęcamy zatem, aby po uzgodnieniu z rodzicami dzieci Msze św. I Komunijne organizować w mniejszych grupach w niedziele lub inne dni tygodnia. Możliwe jest także organizowanie uroczystości I Komunii św. dla kilkorga lub pojedynczych dzieci w gronie najbliższej rodziny. Do Księdza Proboszcza należy ocena przygotowania dziecka do tego wydarzenia. Z wyrazami szacunku Ks. Hubert Kempiński, Sekretarz Wydziału Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej

4. W związku z tym będą 9 i 16 maja o godz. 10:30 dodatkowe Msze św. dla dzieci pierwszokomunijnych i dzieci rocznicowych wraz rodzicami.

5. Dziękuję Panu Janowi Nockowskiemu za poprowadzenie instalacji elektrycznej zasilającej silnik organów. Dziękuję za pomalowanie chóru Panu Dariuszowi Mroczkowi, Wincentemu Musiał, Janowi Nockowskiemu i Kacprowi Borysowi. Zapraszam chętnych do malowania chóru. Proszę o kontakt w zakrystii w celu uzgodnienia szczegółów.

6. Trwają prace przy montowaniu organów. Został dostarczony specjały silnik z wentylatorem umożliwiającym wytworzenia ciśnienia w miechu. Na przełomie maja i czerwca zostaną rozpoczęte prace przy malowaniu dachu. Dziękuję wszystkim za wsparcie duchowe i materialne tych ważnych inwestycji..

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i piękne kwiaty mieszkańcom Bartolina.