Ogłoszenia parafialne XXII Niedziela zwykła - 1 września 2019 r.

1/09/2019 | Administrator

• 03 IX – św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dK, imieniny abp metropolity łódzkiego
• 01 IX niedziela miesięcznej adoracji NS, po Mszy św. o godz. 9:00 wystawienie i adoracja NS; dzisiaj 80 rocz. wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych, o godz. 12.30 w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. w tych intencjach
• W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek m-ca - dzień modlitw o nowe, liczne powołania zakonne i kapłańskie; I piątek - odwiedziny chorych, również w ramach przygotowań do Odpustu - od godz. 9:00, lista na zapisy w zakrystii (spowiedź od 17:00 do 17:25),jest lista na zapisy na adorację od 20:00 do 7:00 i I sobotę miesiąca z różańcem wynagradzającym o godz. 17:00.

1. W poniedziałek 2 IX rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji: dzieci, młodzieży, nauczycieli, rodziców, katechetów i wszystkich związanych z misją jaką wypełnia rodzina i szkoła.

2. Podziękowania dla Pani Reni Piątkowskiej również mieszkańców Janowa i Byszew za przepiękny wieniec dożynkowy, który zawiera kopię kapliczki z Janowa.

3. Zapisy na wyjazd do Włocławka na spotkanie „Polska pod Krzyżem”. Wydarzenie rozpoczyna się 14 września o godzinie 09:00. Wyjazd o godz. 7:00, z grupą z para-fii Stryków, Koszt 30 PLN. Program szczegółowy w gablocie parafialnej.

4. W związku z okradzeniem naszych parafian proszę o czujność i pomoc dla Nich. Proszę też o zwrócenie uwagi na cmentarzu, ponieważ giną kwiaty. Proszę, też o składanie śmieci na cmentarzu w wyznaczonych miejscach. W najbliższym czasie będzie tam zainstalowany system monitoringu.

5. Podziękowania za sprzątanie i piękne kwiaty dla mieszkańców Bartolina. W na-stępnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Warszewic Dużych