Ogłoszenia parafialne XVIII Niedziela zwykła 1 sierpnia 2021 r.

01/08/2021 | Administrator

• 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marii Vianneya
• 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego
• W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 19:00, od godz. 20:15 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 19:00.
• 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego jest sposobnością do oddania czci bohaterom, którzy oddali życie za wolną Polskę. Msza św. W Ich intencji o godz. 12.30 w bazylice archikatedralnej, gdzie spoczywają doczesne szczątki Sługi Bożego ks. Tadeusza Burzyńskiego, kapłana Diecezji Łódzkiej, kapelana i męczennika Powstania Warszawskiego, żołnierza AK, który zginął 1 sierpnia 1944 roku w pierwszej godzinie toczących się walk.
• W związku z rocznicą eksplozji, która miała miejsce w Bejrucie 4 sierpnia 2020 roku, Ks. Abp Grzegorz Ryś, „Caritas” Archidiecezji Łódzkiej, Stowarzyszenie „Dom Wschodni” oraz parafie archidiecezji łódzkiej organizują pomoc dla chrześcijan Libanu. Z tej racji przeprowadzana jest dziś zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na ten cel, a jutro (2 sierpnia), o godz. 18.00, odprawiona zostanie Msza św. w archikatedrze łódzkiej pod przewodnictwem Metropolity Łódzkiego w intencji Libanu. Przed Mszą św. połączymy się z chrześcijanami zgromadzonymi w tym samym czasie na modlitwie w Bejrucie, aby przekazać braterskie pozdrowienie i wspólnie wołać do Boga o pokój w Libanie. Msza św. będzie transmitowana na kanale YouTube archidiecezji łódzkiej.
• W piątek 6 sierpnia rozpoczniemy bezpośrednie przygotowania do parafialnego odpustu. Msze św. w tym czasie sprawowane będą o godz. 19:30, wyjątkiem niedzieli 08 08 2021r. A po nich Nowenna. Program Nowenny jest następujący:

1. Zostały pomalowane: balustrada chóru, ściany za konfesjonałami i w dużej kruchcie. Bardzo dziękuję osobom, które pomagały przy tych pracach: Dariuszowi Mroczkowi, Pawłowi Brzezińskiemu, Janowi Nockowskiemu, Wincentemu Musiał, Oldze Majka, Wiolecie Krawczyk.

2. Szczególne podziękowania dla osób z naszej gminy za usunięcie korzenia przewróconej lipy na parkingu przykościelnym i usuwanie wszelkich zniszczeń spowodowanych przez burze.

3. Zostały wyprane pokrowce na matach grzewczy za co bardzo dziękuję pani Elżbiecie Prostańskiej.

4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Janowa. W przygotowaniach odpustowych służbę podejmą mieszkańcy Bogini.