TRWA ŁADOWANIE STRONY...

Sanktuarium Maryjne
w Starych Skoszewach

Pielgrzymka do Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej

27/10/2018 | Administrator

photo

Totus Tuus, Maria.

„Cały Twój, Maryjo” – te pamiętne słowa wypowiadane wielokrotnie przez św. Jana Pawła II stały się fundamentem dla wszystkich osób pielgrzymujących do miejsc związanych z osobą Ojca Świętego. W związku z przypadającą w tym roku 40 rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża również i wierni z Sanktuarium Maryjnego w Starych Skoszewach przy wsparciu księdza proboszcza Roberta Batolika i pani Anny Jakubowskiej- Rapkiewicz udali się w dniach 6-7 października 2018 r. do Krakowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą Świętą w skoszewskim Sanktuarium. Przy pięknej pogodzie i jeszcze wspanialszej atmosferze modlitwy dotarliśmy do Krakowa, gdzie rozpoczęło się zwiedzanie Wawelu. Już na miejscu można było posłuchać o panteonie wielkich Polaków, którzy tworzyli historię naszej Ojczyzny. Późnej nastąpił spacer po dalszej części miasta m. in. szlakiem Sukiennic, Kościoła Mariackiego, Collegium Maius. Jednak najwspanialszym momentem stało się wspólne odśpiewanie Barki przed słynnym oknem przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Potem udaliśmy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach, w którym nadszedł czas na modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego oraz przybliżenie sylwetki świętej Faustyny Kowalskiej.

Po wizycie w dawnej stolicy Polski przyjechaliśmy do Zembrzyc, gdzie miało miejsce zakwaterowanie. Po krótkiej przerwie spotkaliśmy się przy ognisku, w czasie którego nastąpiło wspólne śpiewanie pieśni i piosenek, a także ciekawe konkursy, pozwalające pielgrzymom lepiej się poznać.

Niedzielny, słoneczny poranek rozpoczął się od podróży do Wadowic. Tam przy pomniku Ojca Świętego wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Później przyszła chwila na zwiedzanie „Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II”. To niezwykłe miejsce łączące w sobie tradycję z nowoczesnością i nietuzinkowym stylem, pozwoliło przybliżyć historię życia i pontyfikatu Papieża- Polaka. Obowiązkowym punktem wycieczki stało się także spróbowanie słynnych na cały świat wadowickich kremówek. W kolejnej części nadszedł czas na Mszę Świętą celebrowaną przez księdza proboszcza Starych Skoszew w Sanktuarium Pasyjno- Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Po jej zakończeniu udaliśmy się na modlitwę przed Cudownym Obrazem Matki Bożej oraz relikwiami świętego Jana Pawła II. Następnie posłuchaliśmy o historii Sanktuarium i pod przewodnictwem księdza Batolika wyruszyliśmy szlakiem Dróżek kalwaryjskich, które swą topografią i architekturą przypominają miejsca święte w Jerozolimie.

Pielgrzymka śladami życia i działalności Papieża- Polaka pokazała, że skoszewscy wierni stanowią jedność. Pragniemy podziękować księdzu proboszczowi i pani Ani za wspaniałe przygotowanie wycieczki oraz zastrzec, że czekamy na kolejne, równie piękne, refleksyjne przepełnione modlitwą i radością. Niechaj ta pierwsza wyprawa stanie się nowym początkiem, ponieważ jak głosił święty Jan Paweł II „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”.

Agata Pietrzak